İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu: Uluslararası baskıları püskürtüp Refah’a gireceğiz

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilerin sığındığı ve güvenli bölge olduğu iddia edilen Refah'a kara saldırısı başlatmamaları için üzerlerinde uluslararası baskı olduğunu ancak bunları püskürterek bölgeye gireceklerini açıkladı.

featured

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bir kez daha Refah’a saldıracaklarını söyledi.

Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Netanyahu, bir askeri birliğe yaptığı ziyarette Gazze’ye yönelik saldırılar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Netanyahu, İsrail ordusunun Filistinlilerin sığındığı Refah’a kara saldırısı başlatmamaları için uluslararası baskıya maruz kaldıklarını belirterek, “İsrail ordusu Refah’ta savaşmaya devam etmeye hazırlanırken biz de bölgeye girmemizi ve işi tamamlamamızı engelleyen uluslararası baskıyla karşı karşıyayız. İsrail’in başbakanı olarak bu baskıları püskürteceğim, Refah’a gireceğiz.” ifadelerini kullandı.

İsrail yönetimi, uzun zamandır yaklaşık 1,5 milyon Filistinlinin sığındığı Refah’a kara saldırısı başlatacağını dile getiriyor.

Uluslararası kamuoyunda ise İsrail’den Filistinlilerin sığındığı Refah’a kara saldırısı düzenlemesinin ağır sonuçları olacağı dile getirilerek bu adımı atmaması çağrıları yapılıyor.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu: Uluslararası baskıları püskürtüp Refah’a gireceğiz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Haber Buysa - Haberler, En Son Güncel Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin